Halı Nasıl Yıkanır, Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Halı Nasıl Yıkanır

Halı Nasıl Yıkanır?

Ankara'da en iyi halı yıkama firması olan Kantekin Halı Yıkama'nın halı nasıl yıkanır başlıklı içeriği ile bir kez daha karşınızdayız. Sıcaklıkların artması, yağış oranlarının azalması derken ülkelerde su ihtiyacını dengede tutmak amacı ile suyu gereksiz yere kullanmaya sebep olacak tüm aktivitelere zamanla yasaklar gelmiştir. Bu yasaklardan biri de evlerde halı yıkamadır. Halı yıkama için daha steril ortamlarda daha az su kullanılarak daha temiz bir şekilde yıkanan halılar elde etmek amacıyla halı yıkama servisleri ortaya çıkmıştır. Mamak Halı Yıkama kurumsal ve profesyonel anlamda yıllardır halılarınızı güvenle yıkatabileceğiniz bir halı yıkama fabrikasıdır. Peki, halı yıkama fabrikalarında ekonomik ve güvenilir bir şekilde halı nasıl yıkanır?

Halı nasıl yıkanır

Halı Temizliği

O zaman lafı fazla uzatmadan, halı nasıl yıkanır yazımıza geçelim. Öncelikle halıların genellikle evlerde zemin kaplama amacı ile kullanıldığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı kirlenmesi ve toz tutması da kaçınılmaz olmaktadır. Evlerde küçük çocukların ve evcil hayvanların olması da halıların çabuk kirlenmesine neden olmaktadır. Ayrıca mevsimsel soba, kalorifer ve diğer tozlar ile sürekli bir kirlenme dönemi çok daha kısa aralıklarla yaşamaktadır. Kimi zaman halı yüzeylerinde lekelenmeler görülürken kimi zamanda halılar toz partiküllerini halının altlarına çekmekte ve burada zararlı bazı mikroorganizmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durumda da ortaya halı nasıl yıkanır gibi sorular çıkmaktadır. Üstelik halıların zamanında yıkanması ve temizliği bu anlamda sağlığımız için çok önemlidir. Yılda en az 2 kez profesyonel anlamda yıkanan halılar ise daha sağlıklı olmakta ve halıların kullanım ömürleri de uzun olmaktadır.

Halı Nasıl Yıkanır, Evlerde Halı Yıkama Nasıl Olmaktadır?

Halı yıkama, evlerde yapıldığında bol ve gereksiz su kullanımı, sadece yüzeydeki lekeleri gideren bazı halı temizleme şampuanları ile yapılmaktadır. Elektrikli süpürgeyle tozları alınan halılar, bol suyla ıslatılarak; deterjan yardımı ile köpürtülür. Ardında da yeniden bol su ile durulaması yapılır. Ancak, birçok halı nasıl yıkanır sorularının yanıtında sıklıkla belirttiğimiz üzere, evlerde yıkanan halılarda kullanılan deterjanların halı iplikleri içerisinde kalır. Üstelik ne kadar su kullanılsa da durulamasının sağlıklı olmadığı görülmektedir.

Burada kalan deterjanlar halıların ipliklerine zamanla zarar vermekte ve halıların kullanım ömrünü de azaltmaktadır. Ayrıca halıların sularından arındırıldıktan sonra kuruması için bekleme yerleri özellikle büyük şehirlerde çok zor bulunmakta ve yollara serilen halılar ise kururken bir yandan da sokaktaki kirler ile gün içerisinde tekrar tozlanmaktadır. Üzerindeki lekelerin belirgin olmasa da çıkmadığı, gereksiz yere su ve deterjan tüketimine sebep olan ve yıkatması kadar kurutulması da zor olan halılar için evde yıkama günümüzde artık işkence olmakta ve tercih edilmemektedir.

Profesyonel Halı Yıkama Yanıtlıyor: Halı Nasıl Yıkanır

Peki, profesyonel anlamda halı nasıl yıkanır? Halılar, halı yıkama servislerince alındıktan sonra halı yıkama servislerine getirilmektedir. Burada son teknolojik toz arındırma cihazları ile tozlardan arındırılmaktadır. Arındırılan halı üzerinde varsa lekelenmeleri de tespit ediyoruz. Bölgesel temizleme işlemleri için halıları yıkama odalarına alıp yeteri kadar su ile ıslatıyoruz. Daha sonra halılarınızı iplik türlerine göre seçtiğimiz özel halı şampuanları ile temizliyoruz. Burada kullanılan her halı şampuanı Sağlık Bakanlığı'nca onay verilen doğal ve kimyasal ilaçlardan meydana gelmektedir. Halı türüne göre karar verilen halı temizleme şampuanları kullanımında halılarınızın motif ve desenlerinin korunmasını amaçlıyoruz. Böylece sizi de halı nasıl yıkanır gibi sorulara cevap aramaktan kurtarmış oluyoruz. :)

Cihazlar ile köpürtme ve bölgesel leke giderilmesi sağlanan halılar yıkanma odalarına alınır. Daha sonra yeteri kadar su kullanarak durulama işlemine tabi tutuyoruz. Burada insan gücünün sınırlı olduğu bilindiğinden durulama işlemleri de son teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazlar ile halının derininde olan tüm şampuan kalıntıları giderilmektedir. Halıda %100 durulama sağlandıktan sonra kurutulma işlemleri için halılar kurutma odalarına alınır.

Yazın ya da kışın halı yıkama servislerini gönül rahatlığı ile kullanmanız için kurutma odaları kullanılmaktadır. Bu odalarda halıların türüne göre sıcaklık dereceleri hazırlanmakta ve kısa sürede halılar kurutulmaktadır. Hemen ardından, son kontrolü yaptığımız halıları streçleme cihazlarının yardımı ile streçliyoruz. Hemen ardından da halıları evlere teslimat edilmesi için nakliye kısmındaki yetkili personelimize teslim ediyoruz. Kısa sürede daha etkili ve uzman dokunuşları ile halılarınızı temizletmeniz mümkündür.

Halı Nasıl Yıkanır, Halı Yıkama Fiyatları Ne Kadardır?

İnternette halı nasıl yıkanır gibi aramaların cevapları yeterli olmamakta olup; evlerde yıkanan halılarda temizleme istenildiği düzeyde gerçekleşmemektedir. Ayrıca, kullanılan deterjan, su tüketimi ile maliyet de daha fazla olmaktadır. Halı yıkama fiyatları, halılarınızın m2’si ve türü temel alınarak belirlenmektedir. Ayroca uygun fiyatlarla halıları daha profesyonel bir şekilde yıkatmanız, sizin için daha az maliyetli olacaktır. Evlerde halı nasıl yıkanır diye düşünmeyin!.. Siz de halılarınıza en iyi temizlik hizmeti almak ve halı nasıl yıkanır sorusuna cevap aramamak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

Ayrıca halı nasıl yıkanır başlıklı içeriğimizi beğendiyseniz arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. Belli zamanlarda yaptığımız halı yıkama kampanyalarımız için bizi Facebook'ta da takip edebilirsiniz.
Mamak halı yıkama firmaları arasında en çok tavsiye edilen halı yıkama fabrikası olarak halı yıkama ihtiyaçlarınızda en uygun halı yıkama fiyatları ile siz değerli müşterilerimizin ilk tercihi olmaktan mutluluk duyuyoruz.